Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jaką wyciskarkę do skoków kupić? Mini poradnik.

24 maja 2016

Urządzenia do wyciskania owoców oraz warzyw stały się nieodłącznymi elementami każdej kuchni. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda sokowirówka, wyciskarka czy też blender są zdolne do efektywnej pracy. Jeżeli zatem, właśnie jesteś na etapie poszukiwań idealnego urządzenia, które spełniłoby wszystkie Twoje oczekiwania, zapoznaj się z poniższym mini poradnikiem.

Znajdziesz tu wszystko to, czym powinieneś kierować się podczas zakupów. Kluczową kwestią podczas wyboru urządzenia do wyciskania jest sprecyzowanie własnych wymagań wobec takiego sprzętu. Przede wszystkim, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: Jak często chcę wyciskać sok? Codziennie, raz w tygodniu a może w miesiącu? Niezależnie od poziomu zaawansowania wyciskarek, zazwyczaj wyciskanie soku zajmuje sporo czasu. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Inaczej kwestia wygląda w przypadku sokowirówek, za sprawą których, można otrzymać sporą ilość nektaru w stosunkowo szybkim czasie. Sęk w tym, że im większe obroty, tym większa energia oraz temperatura. Niestety, ta ostania cecha niekorzystnie wpływa na jakość otrzymywanego soku. Witaminy, minerały, enzymy nie są odporne na działanie ciepła, a więc podczas procesu wyciskania za pośrednictwem sokowirówki ulegają one destrukcji. W związku z powyższym, warto zdecydować się na wolnoobrotową wyciskarkę, za pomocą której otrzymujemy pełnowartościowy, ciekły produkt.

Jeżeli ważną kwestią dla Ciebie jest właśnie czas, to zanim podejmiesz ostateczną decyzję, przyjrzyj się konstrukcji danego urządzenia. Pamiętaj, że im więcej elementów, tym więcej czasu zajmie Ci czyszczenie urządzenia!

Kolejną kwestią, jaką należałoby wziąć pod uwagę to oczywiście cena. W tym przypadku, zazwyczaj przekłada się ona nie tylko na jakość samego urządzenia, ale i soku. Proporcjonalnie, wraz z ceną rośnie jakość. Dobra wyciskarka do soku, może kosztować nawet kilka tysięcy. Nie traktuj tego zakupu w kategoriach wydatku. Im droższa wyciskarka, tym będzie ona miała lepszy wpływ na Twoje zdrowie, a otrzymywany sok nie będzie tylko orzeźwiającym napojem, a zastrzykiem wartości odżywczych!