Trwa ładowanie proszę czekać ...

Nowoczesna wyciskarka do warzyw i owoców

11 maja 2016

W sklepach z wyposażeniem RTV/AGD znaleźć można ogromną ilość urządzeń do wyciskania soków. Dotychczas, by otrzymać ten życiodajny napój można było wykorzystywać jedynie mało efektowne sokowirówki lub ewentualnie prymitywne wyciskarki do cytrusów.

Niestety, te przestarzałe już urządzenia ograniczały nasze możliwości w tworzeniu kompozycji smakowych, ponieważ wyciskały one jedynie małą część dostępnych owoców. Tymczasem, nowoczesne urządzenia do wyciskania soków są w stanie zmiażdżyć oraz przemienić w ciecz każdy surowiec - począwszy od zielonych liści sałaty przez cytrusy na twardych, korzennych warzywach skończywszy. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Jak już zostało wspomniane, asortyment sklepów czy to stacjonarnych, czy też internetowych jest bardzo rozległy. Znaleźć w nim można wiele wariantów urządzeń różniących się od siebie mechanizmem oraz procesem pozyskiwania zdrowego napoju. Pomimo, że sokowirówki są nadal spotykane w polskich dyskontach, to tak naprawdę ustąpiły one miejsca wolnoobrotowym wyciskarkom do warzyw i owoców.

Obecny stan rzeczy, jest wynikiem tego, iż tak naprawdę sok otrzymywany za pomocą sokowirówki jest klarowny, jednak bezwartościowy. Przestarzały nieco mechanizm procesu otrzymywania nektaru pozbawiał owoce i warzywa ważnych wartości odżywczych. Właściwie jedynym plusem sokowirówek jest to, że w bardzo szybkim tempie jesteśmy w stanie otrzymać sporą ilość napoju gaszącego pragnienie, ale nie bogatego w witaminy, enzymy oraz minerały.

Idealną alternatywą dla znanych od dekad sokowirówek są wolnoobrotowe wyciskarki do warzyw i owoców. Otrzymywany sok jest gęsty, pełnowartościowy. Nowoczesne wyciskarki nie są już wyposażane w skłonne do nagrzania sita lub ostrza, a w innowacyjny mechanizm ślimakowy, który jest w stanie poradzić sobie nawet z najdrobniejszym surowcem. Za sprawą tej właściwości, jesteśmy w stanie stworzyć właściwie niczym nieograniczone kompozycje smakowe. Jedyną wadą współczesnych urządzeń do wyciskania soków, jest to że działają w sposób precyzyjny, lecz powolny.