Trwa ładowanie proszę czekać ...

SOK Z POMIDORA - WŁAŚCIWOŚCI

1 lutego 2017

Sok pomidorowy będzie wielkim przyjacielem dla naszego serca. W soku z pomidorów znajduje się między innymi cenny likopen, witaminę C, potas, fitosterole, beta – karoten a także polifenole. Najczęściej mówi się o tym, że lepiej będzie spożywać warzywa surowe najlepiej właśnie w postaci soku.

Badania pokazały, że likopen występuje w większym stężeniu w pomidorach gotowanych, a więc będzie to pewien wyjątek. Jeśli chodzi o pomidory lepiej chronią organizm niż suplementy diety w postaci likopenu. Takie badania zostały przeprowadzone na zwierzętach.

Jak działa sok z pomidora?

Sok z pomidora charakteryzuje się działaniem antyoksydacyjnym oraz antyrakowym. Zawarty w pomidorach likopen będzie zapobiegał rakowi prostaty, jelita grubego, jajników czy innych nowotworów. Można także w ten sposób ochronić się przed mutacjami genów, produkt charakteryzuje się bowiem działanie przeciwzapalnym a także ma działanie antyrakowe. Również polifenole zawarte w pomidorach mogą działać jako ochrona przed rakiem prostaty czy wątroby. Dzięki niemu będzie można wzmocnić zdrowotne efekty, redukuje się stres oksydacyjny.

Ochrona organizmu

Pomidory to również szansa na mniejsze ryzyko zachorowania na choroby układu sercowo – naczyniowego. Jak pokazują nam badania sok z pomidorów będzie między innymi redukował obumieranie komórek serca, wpływa lepiej na jego funkcjonowanie. Dodatkowo ma jeszcze więcej możliwości dla nas między innymi opóźni procesy starzenia, poprawi pracę naszego mózgu, chroni przed udarem, miażdżycą, zmniejsza ciśnienie nerkowe oraz poziom złego cholesterolu.

Ma również działanie moczopędne, poprawi odporność, kondycję stawów, chroni przed złym wpływem promieni słonecznych, chroni przed chorobami cywilizacyjnymi. Można oczekiwać, że dzięki pomidorom będzie można również oczekiwać, że nasza skóra będzie wyglądać doskonale. Niektórzy uważają, że pomidor to również szansa na to, że będziemy w stanie walczyć z nadwagą, wspomaga trawienie, działania energetyzująco.

Wartość odżywcza:

Witaminy: A, B1, B2, B3, B6, B7, C, E, K, kwas foliowy

Minerały: potas , sód, fosfor, magnez, wapń, żelazo, miedź, cynk i mangan