Trwa ładowanie proszę czekać ...

Best Brain Food Smoothie

15 lutego 2021

Dzisiaj mówię o najlepszym jedzeniu dla mózgu. To naturalne, że skupiamy się na pokarmach, które dostarczają naturalnej energii, wzmacniają układ odpornościowy czy kości. Co jednak z pokarmami, które wzmacniają mózg, zapewniają długowieczność poznawczą, zapobiegają utracie pamięci? Skupmy się na żywności zdrowej dla mózgu!

Żywność zdrowa dla mózgu

Kiedy skończyłam 30 lat, zaczęłam słyszeć o tym, jak skupić się na mojej skórze. Produkty, które mają sprawić, że będzie ona wyglądała młodziej, dłużej się świeciła i miała mniej zmarszczek. Nigdy jednak nie słyszałam, aby ktoś mówił o tym, jak zadbać o zdrowie mózgu.

Po rozpoczęciu stosowania Simple Green Smoothies, zauważyłam wiele maili od społeczności, w których pytano mnie o produkty spożywcze pomagające w zaburzeniach funkcji poznawczych związanych z różnymi chorobami neurologicznymi. Już dawno temu dowiedziałam się, jak skuteczna jest żywność w leczeniu i zapobieganiu chorobom takim jak rak, dlaczego więc żywność nie może pomóc w utrzymaniu zdrowego mózgu? Oto wspaniała lista opartych na roślinach, pełnowartościowych pokarmów, które mogą pomóc wzmocnić mózg:

Zielone warzywa liściaste

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego oparłem swoją firmę na zielonych smoothies? Uwielbiam zielone warzywa liściaste, nie tylko dlatego, że są pyszne. Uwielbiam to, że są one źródłem wartości odżywczych, a zmiksowanie ich w smoothie jest często łatwiejsze niż codzienne jedzenie sałatki.

Liście zieleni zawierają również składniki odżywcze, takie jak witamina K, folian i beta karoten, które zostały powiązane z spowolnieniem spadku zdolności poznawczych. Tak więc, po prostu rozkoszując się codziennym zielonym smoothie daje mózgowi dostęp do składników z listy najlepszych pokarmów dla mózgu.

Jagody

Jasne + kolorowe jagody zawierają liczne fitochemikalia, które mają działanie neuroprotekcyjne na choroby neurodegeneracyjne, zgodnie z badaniami US National Library of Medicine. Zawierają również antyoksydanty, które mogą nie tylko opóźnić spadek pamięci w dłuższej perspektywie, ale także poprawić pamięć. To daje im pierwsze miejsce na mojej liście zdrowej dla mózgu żywności.

Kawa

Czy wiesz, że kawa jest tak naprawdę dobra dla Ciebie? Dokładniej mówiąc, kofeina zawarta w kawie i herbacie uwalnia serotoninę, która poprawia nastrój (aka świetny pokarm dla mózgu). Poprawia również koncentrację na codziennych zadaniach, jeśli jest spożywana w małych ilościach przez cały dzień. Mam codzienną filiżankę kawy, która jest pyszna + zdrowa.

Orzechy włoskie

Podczas gdy wszystkie orzechy zawierają zdrowe tłuszcze + białko (uwielbiam używać orzechów jako roślinnego źródła białka), orzechy włoskie są szczególnie wysokie w kwasie tłuszczowym omega-3 kwas alfa-linolenowy. Ten omega-3 obniża ciśnienie krwi i chroni tętnice, które pomagają utrzymać krew płynącą prawidłowo przez mózg, dając mu krzyk na tej liście najlepszych żywności mózgu. Może właśnie dlatego orzechy włoskie mają kształt przypominający mózg?

Kurkuma

Ten zdrowy dla mózgu korzeń został powiązany z poprawą funkcji poznawczych w badaniu dotyczącym pacjentów z chorobą Alzheimera. Kurkuma jest również znana jako kurkumina, która jest przeciwutleniaczem + przeciwzapalnym.

Serca konopne

Serca konopne są pełne omega-3s i omega-6s, które są niezbędnymi kwasami tłuszczowymi. Kwasy te mogą pomóc w poprawie pamięci roboczej. Wybrałam organiczne białko konopne jako główny składnik mojego Protein Smoothie Boost, ponieważ jest to pełnowartościowe białko. Uwielbiam też mieszać serca konopne w moim przepisie na smoothie z jedzeniem dla mózgu lub zostawić je w całości na wierzchu, aby uzyskać przyjemne chrupanie.

Awokado

Ten pyszny składnik zaokrągla naszą listę zdrowej żywności dla mózgu ze względu na duże stężenie nienasyconych tłuszczów. To obniża ciśnienie krwi, co może znacznie zmniejszyć spadek zdolności poznawczych. Używam go w moim mózgu żywności smoothie przepis, aby dodać creaminess, i zdrowego tłuszczu.

Jak skupić się na zdrowej dla mózgu żywności

Nieustannie uczę się, jak być proaktywnym w kwestii mojego zdrowia. Chcę się starzeć z wdziękiem na zewnątrz, ale co ważniejsze, chcę się starzeć z wdziękiem wewnątrz. Jest to ogromny powód, dla którego oczyszczam się raz na kwartał.

Mój Fresh Start: 21-Day Cleanse zawiera wszystkie pokarmy z powyższej listy, z wyjątkiem kawy (ze względu na zawartość kofeiny), ponieważ poważnie myślę o tym, że chcę chronić swoje zdrowie poprzez rośliny. To oczyszczenie pomaga odtruć organizm, a jednocześnie pomaga zasilić go poprzez całe jedzenie i odpoczynek. Oczyszczanie nie powinno przynosić tylko krótkoterminowych korzyści. Powinno być pyszne i zostawić cię z jeszcze lepszą wersją siebie.

Najlepszy przepis na smoothie z jedzeniem dla mózgu

Stworzyłam to smoothie specjalnie dla Fresh Start: 21-dniowego oczyszczania. Jest to oczyszczanie na bazie roślin, całej żywności, koncentrujące się na detoksykacji organizmu, rozpoczęciu utraty wagi i na żywności, która odżywia mnie od mózgu do palców u nóg. To całkiem pyszne smoothie, ponieważ nie wierzę w kłamstwo, które mówi nam, że zdrowe odżywianie musi być mdłe, obrzydliwe lub nudne.

Jak każdy przepis w tym oczyszczaniu, to mózgowe jedzenie smoothie ma idealną równowagę tłuszczu, węglowodanów i białka roślinnego, aby pomóc Ci poczuć się pełnym, a jednocześnie dać mózgowi trochę dodatkowej miłości dzięki kwasom omega.

SKŁADNIKI

  • 1 1/2 szklanki świeżego szpinaku
  • 1 szklanka wody kokosowej, niesłodzonej
  • 1 dojrzała gruszka, wydrążona
  • 1/2 filiżanki mrożonego mango
  • 1/4 awokado
  • 2 łyżki stołowe serc konopnych

INSTRUKCJA:

  1. Zmiksuj szpinak i wodę kokosową razem aż do uzyskania gładkości.
  2. Dodaj pozostałe składniki i ponownie zmiksuj. Możesz wmieszać serca konopne lub posypać na wierzchu.